نماد سایت نوین برچسب

آشنایی با مراحل طراحی لیبل مواد غذایی

طراحی لیبل مواد غذایی

مراحل تولید و طراحی لیبل مواد غذایی

با پیشرفت و گستردگی بازار مواد غذایی نیاز به طراحی لیبل مواد غذایی بیشتر احساس می شود چرا که مشخصات و هویت کالا در طراحی لیبل تولیدی ارائه می شود و باعث ایجاد اعتماد و رضایت خاطر در مصرف کنندگان می گردد .

طراحی لیبل دارای کاربرد های متفاوتی است که یکی از مهم ترین آن ها ، طراحی لیبل مواد غذایی است و از آن جایی که مواد غذایی جنبه ی مصرفی دارند، بنابراین طراحی لیبل مواد غذایی نسبت به لیبل های تولیدی دیگر ، از اهمیت بیشتری برخوردار است .

پیشرفت روز افزون تکنولوژی در صنعت چاپ لیبل رول باعث ارائه ی تجهیزات پیشرفته و مطابق روز برای تولید انواع لیبل شده است که بر اساس نوع و شکل محصول به تولید لیبل می پردازد .

تولید و طراحی لیبل مواد غذایی شامل تحقیق و پژوهش ،ارائه ایده ،گزینش ایده ،ارائه طرح نهایی لیبل ، اجرای عملی و آزمون نهایی، می شود .که انجام تمامی این مراحل توسط تیم مجرب کاری در صنعت تولید لیبل صورت می گیرد و هر کدام از این مراحل دارای گروهی از افراد مجرب در زمینه ی مربوطه می باشند .

 

 

تحقیق و پژوهش یکی از مهم ترین مراحل اولیه ی تولید و طراحی لیبل مواد غذایی است چرا که برای شروع ،نیاز است با تحقیق در زمینه ی مواد غذایی و نیازی که این بازار دارد ، آگاهی و اطلاعات بیشتری از خواست و سلیقه ی مصرف کنندگان درباره ی یک محصول مصرفی به دست آورد و همین امر زمینه را برای موفقیت های بعدی فراهم می سازد .

مطرح کردن ایده ی اولیه باعث ایجاد شکل اولیه از طراحی لیبل مواد غذایی می شود که ایده ها معمولا متناسب با محصول مصرفی ارائه می شوند که سر منشاء ایده ، بر اساس نیاز بازار رقابتی محصول شکل می گیرد به همین جهت ارائه ی ایده در تولید لیبل مواد غذایی مانند طراحی لیبل بطری بسیار حائز اهمیت است .

 

این مرحله از اهمیت زیادی برخوردار است چرا که شکل نهایی طراحی لیبل مواد غذایی در این قسمت تعیین می شود ،از این رو که اجرای همه ی ایده های طراحی، امکان پذیر نیست بنابراین می توان از ایده پردازی و یا تلفیق ایده ها جهت ارائه ی یک ایده ی مناسب برای تولید لیبل مواد غذایی، کمک گرفت که می تواند به طور همه جانبه نیاز متقاضی را برآورده نماید .

همه ی موارد ذکر شده اعم از تحقیق و ایده و گزینش ایده جهت اصول مهم طراحی لیبل صورت می گیرد .طراحی از این جهت حائز اهمیت است که در انگیزه و ضمیر ناخودآگاه ذهن مصرف کنندگان بسیار تاثیر گذار است .و می تواند موجب برند سازی با توجه به نوع طراحی و رنگ آن شود به گونه ای که بتوان یک برند خاص را از روی رنگ و طرح آن تشخیص و انتخاب کرد .

ایده های انتخابی در این مرحله به شکل عملی به اجرا درآمده و لیبل مورد نظر و متناسب با محتوای ماده ی غذایی طراحی و ارائه می شود و به تمامی تصورات و ایده های طراحی لیبل، جامه ی عمل می پوشاند .

 

 

آزمون نهایی، تعیین کننده ی شکل نهایی ایده ها و طراحی لیبل مواد غذایی است از همین رو لیبل ارائه شده از فیلتر های آزمایشی مد نظر عبور کرده و ارزیابی شده و استاندارد لازم جهت ورود به بازار رقابتی را خواهند داشت .

اصول طراحی لیبل مواد غذایی

طراحی لیبل مواد غذایی بر اساس اصول ساختاری و نوع محصول مصرفی شکل می گیرد که تلفیق و بکارگیری متد های به روز جهانی و سلیقه ی مشتریان، می تواند نتیجه ی نهایی را به شکل مطلوب و اثربخش به نمایش بگذارد .

اهمیت طراحی نمای لیبل از زوایای مختلفی باعث اثربخشی بیشتر شده و انگیزه ی بالقوه ی مشتریان بازار هدف را به فعلیت برای خرید محصول، تبدیل می نماید .

برای برانگیختن انگیزه ی مشتریان و مصرف کنندگان عوامل و فاکتور های زیادی را باید مورد توجه قرار داد تا در بازار رقابتی فعلی ،موقعیت مناسبی برای برند مورد نظر ایجاد شود .طراحی لیبل مواد غذایی شامل ابعاد و سایز محصول ،نحوه ی بسته بندی ، نحوه ی طراحی نمای بیرونی محصول است .

ایجاد طرح اولیه و ترکیب ایده های خلاقانه و مطابقت محتوای درونی با طراحی لیبل مواد غذایی ،تاثیر زیادی بر بینش ادراکی مصرف کننده دارد و تنوع در طراحی شکل و خطوط می تواند طرح جامعی از لیبل را بر اساس نیاز مصرف کننده ارائه کند . استراتژی و محوریت نوین برچسب در راستای طراحی لیبل مواد غذایی ،اصل مشتری مداری و نیاز بازار هدف است که دانش و تخصص بالایی را در صنعت چاپ لیبل رول به کار می گیرد

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
خروج از نسخه موبایل