نماد سایت نوین برچسب

اصول مهم طراحی لیبل که باید آن را بدانید

اصول مهم طراحی لیبل که باید ان را بدانید

طراحی لیبل مواد غذایی (نکات طراحی لیبل)

طراحی لیبل مواد غذایی از آن جهت توانسته است از اهمیت بالا برخوردار باشد که انگیزه ی مشتری را تحت تاثیر قرار داده است. با استفاده از طراحی لیبل غذایی به آسانی می توان با مخاطب و خریدار در ارتباط بود. برای این طراحی ضروری است که نکات ویژه ای در نظر گرفته شود به ویژه برای مواد غذایی اصول های مختلفی برای طراحی لیبل مواد غذایی در نظر گرفته می شود. طبق نتایج به دست آمده لیبل موجود بر روی مواد غذایی می تواند در جهت مثبت انگیزه ی خریدار را تحت تاثیر قرار دهد و این امر نیز به نوبه ی خود سبب افزایش فروش خواهد شد.

امروزه به ویژه با توجه به حساسیت های بسیاری که در خرید مواد غذایی به وجود آمده است خریدار هیچ گونه مواد غذایی آماده شده بدون لیبل را خریداری نمی کند زیرا در این صورت از کیفیت محصول مشکوک بوده و تمایلی به خرید نشان نمی دهد به همین دلیل شما می توانید با استفاده از این گونه لیبل ها به آسانی میزان فروش خود را با افزایش اطمینان خریدار به طور قابل ملاحظه ای تحت تاثیر قرار دهید. علاوه بر این با استفاده از لیبل های جود می توانید اطلاعات سودمند در مورد محصول را در اختیار خریدار قرار دهید. لیبل یاد شده بر روی مواد غذایی باید حس سالم و پاکیزه بودن را به مشتری القا دهد به همین دلیل معمولا لیبل های سفید رنگ بیشتر در اولویت قرار می گیرد.

اصول طراحی لیبل

اصول طراحی لیبل بطری

طراحی لیبل بطری از دیگر لیبل های پرطرفدار مواد غذایی است. از آن جا که خرید انواع نوشیدنی های مختلف به ویژه توسط نوجوانان و جوانان صورت می گیرد در طراحی لیبل بطری باید سلیقه ی قشر مربوطه را در نظر بگیریم. تکراری نبودن لیبل های موجود بر روی انواع بطری ها و استفاده از طرح های ویژه از جمله مهمترین گزینه در طراحی لیبل بطری است. از دیگر نکات اصلی در این مورد می توان به رنگ لیبل به کار رفته اشاره کرد. معمولا لیبل سفید رنگ تاثیر مثبت بیشتری دارد و همچنین سعی کنید لیبل انتخاب شده به گونه ای باشد که داخل بطری دیده شود ولی اگر سعی دارید که نوشیدتنی داخل بطری دیده نشود در این صورت بهتر است از بطری های سفید رنگ استفاده کنید. در مورد بطری های آب معدنی در نظر داشته باشید که تحت هیچ شرایط از رنگ های پیچیده استفاده نکنید.

اصول طراحی لیبل

طراحی لیبل مواد شوینده

برای طراحی لیبل مواد شوینده نیز همواره از خلاقیت و تکنولوژی جدید استفاده می شود. لیبل به کار رفته در مواد شوینده به آسانی می تواند سبب افزایش کیفیت محصول در نظر مشتری باشد. مطابقت موجود بین لیبل و برچسب به کار رفته و با مواد شوینده ی موجود از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و به همین دلیل باید در طراحی لیبل مواد شوینده دقت ویژه ای صورت گیرد. یک لیبل ایده آل باید اطلاعات ضروری در مورد محصول یاد شده به طور واضح در اختیار خریدار قرار دهد. وجود پیچیدگی های بسیار و یا سادگی بیش از حد از کیفیت لیبل کاسته و کارایی آن را کم می کند. زمانی که یک لیبل آماده گردید قبل از چاپ تعداد بیشمار حتما یک نمونه از آن را تهیه کرده و بر روی محصول یاد شده به طور آزمایشی وصل کنید در این صورت می توانید تا حدود کافی به نکات نامطلوب موجود در آن پی ببرید.

این نمایش پیش فرض نقش بسیار مهمی در ایجاد تغییرات مربوطه دارد. طراحی لیبل مواد شوینده  ، برای نوشته ها نیز بهتر است از رنگ سیاه استفاده شود، البته در برخی از موارد زمانی که پس زمینه ی لیبل سیاه رنگ باشد امکان استفاده از رنگ مشکی برای نوشته ها نخواهد بود.

اصول طراحی لیبل مواد غذایی

طراحی لیبل عرقیات

لیبل عرقیات از دیگر لیبل های مهم می باشد. عرقیات بسیاری هم توسط تولید کننده های شرکتی و هم توسط برخی از افراد بدون وابسته به یک شرکت تولیدی تهیه می شود. از این رو خریدار در کیفیت این محصولات در بیشتر اوقات دچار شک و تردید هستند ولی طراحی لیبل عرقیات به طور قابل ملاحظه ای می تواند توجه خریدار را جلب کند زیرا با استفاده از لیبل اطلاعات کامل در مورد محصول به خریدار منتقل می شود.

از حمله مهمترین نکات در مورد طراحی لیبل عرقیات می توان به موارد زیر اشاره کرد:

رعایت نکات بالا در لیبل به کار رفته کمک می کند که در هنگام چاپ لیبل، کیفیت محصول نهایی افت نکند و این امر تاثیرگذاری برچسب را بیشتر خواهد کرد. توصیه ما آن است که طراحی لیبل محصولات خود را به افراد باتجربه و کاردان در این زمینه بسپارید. در این صورت می توانید از نتایج کار به دست آمده مطمئن باشید.

اصول طراحی لیبل مواد غذایی

طراحی برچسب کالا

برای طراحی برچسب کالا باید نکات ویژه ای در نظر گرفته شود. در این قسمت به برخی از نکات اشاره خواهیم کرد. افرادی که در زمینه طراحی لیبل فعالیت دارند با توجه به تخصص و البته تجربه ی کافی در این زمینه همواره می توانند نتایج دلخواه را به وجود آورند. برای نوشته از فونت های کوچک نباید استفاده شود زیرا در صورتی خواندن نوشته ها برای مشتری سخت باشد دیگر ارزشی نخواهد داشت و تاثیر گذاری آن نیز از بین خواهد رفت. لازم است بدانید در طراحی برچسب کالا ، کیفیت رنگ هایی که در کامپیوتر مشاهده می کنید بعد از چاپ همان کیفیت قبلی را نخواهد داشت به همین دلیل اگر نتیجه ی مشاهده شده در کامپیوتر مطابق نتیجه ی به دست آمده نباشد متعجب نباشید، البته زمانی که طراحی لیبل را افراد کاردان در این زمینه به عهده دارند می توان به نتایج دلخواه نزدیکتر شد. در لیبل های طراحی شده باید حداقل از هر طرف به اندازه ی کافی فضای خالی باقی بماند، زیرا در صورت امکان برش نکات اصلی موجود نخواهد بود.

نرم افزار طراحی لیبل مواد غذایی

نرم افزارهای مختلفی موجود است که به ما اجازه می دهد لیبل های متفاوت را بر حسب نیاز طراحی کنیم از جمله مهمترین نرم افزار طراحی لیبل مواد غذایی می توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

  1. طراحی لیبل آنلاین در سایت Canva
  2. Labeley نرم افزار آنلاین طراحی لیبل بطری، شیشه
  3. نرم افزار طراحی لیبل مواد غذایی آنلاین Fotor
  4. طراحی برچسب روی شیشه با سرویس آنلاین Lucidpress
  5. PSprint برای طراحی اتیکت قیمت کالا، لیبل مواد غذایی
  6. طراحی لیبل و بسته بندی در سایت Onlinelabels

هر کدام از نرم افزار طراحی لیبل مواد غذایی دارای برخی از مزیت و ویژگی های است و بهره مندی از آن ها نیز نیازمند دانش و اطلاعات کافی است. نرم افزار طراحی لیبل برای مواد غذایی دارای قالب های آماده می باشد و می توان با مشخص کردن رنگ های مد نظر در کوتاهترین لیبل را طراحی کرد ولی آیا لیبل طراحی شده توسط نرم افزار های آن لاین قابل مقایسه با لیبل های طراحی شده توسط افراد کاردان و با تجربه در این زمینه است؟ اگر سفی دارید به طور حرفه ای لیبل های مخصوصی را برای محصولات تولیدی خود طراحی کنید پیشنهاد ما این است سعی کنید نظر افراد مجرب را دریافت کنید و از خدمات تولید لیبل چاپی آنها بهره مند شوید، ما در این خصوص کاملترین خدمات را در اختیار شما قرار خواهیم داد. بهره مندی از نرم افزارهای موجود می تواند در اولین مرحله می تواند گزینه ی مفید باشد.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 2 میانگین: 5]
خروج از نسخه موبایل