نماد سایت نوین برچسب

4 نکته در مورد طراحی لیبل مواد شوینده که باید بدانید

طراحی لیبل مواد شوینده

یکی از عوامل بسیار مهم در تهیه چاپ لیبل مواد شوینده موثر است انتخاب رنگ و نوشتار مناسب است که پیام را به مخاطب انتقال دهد. چهار نکته مهم در این زمینه وجود دارد که بررسی آن خواهیم پرداخت.

یکی از مهم ترین مواردی است که برای جلب توجه کاربران بسیار موثر است. این مورد تحت تاثیر پارامترهایی رنگ مخصوص شرکت، رنگ محصول و غیره بستگی دارد. یک گرافیک مناسب می تواند به جلب توجه محصول کمک شایانی کند. می توانید برای طراحی لیبل از تصویر سازی و عکس استفاده کنید.

قبل از اینکه به طراحی لیبل مورد نظرتان بپردازید باید از متریال مناسب برای لیبل استفاده کنید. زیرا طراحی باید متناسب با جنس برچسب مورد نظر انجام بپذیرد. جنس لیبل علاوه براینکه ظاهر محصول بسیار تاثیر می گذارد بر حس مخاطب نیز اثر خواهد گذاشت.

از دیگر مواردی که در طراحی لیبل مواد شوینده بسیار موثر است و در فروش محصولات بسیار اثر گذار است. انتخاب فونت و رنگ مناسب است، اولین موردی که در این زمینه باید رعایت کرد این است که رنگ و فونت انتخابی باید خوانا باشد.

ممکن است بیشتر طراحان از شکل های متعارف استفاده کنند اما شما می توانید از یک طرح خلاقانه بهره بگیرید. ممکن است برخی افراد معتقد باشند که این امر امکان دارد باعث بالا رفتن هزینه چاپ شود. اما از نگاهی دیگر می تواند توجه کاربران بیشتری را به خود جلب کرده و به یکی از عناصر برند تبدیل شود.

یکی از دلایل محبوبیت این نوع چاپ لیبل سرعت بالا و تعداد زیاد آن است، یکی از دلایل بالا رفتن سرعت چاپ در لیبل های رولی امکان تا زدن خودکار این نوع لیبل ها است که باعث بالا رفتن سرعت کار می شود. یکی از ویژگی ها در چاپ لیبل رول امکان چاپ رولی به صورت پشت و رو است که در دیگر چاپ های لیبلی این امکان وجود ندارد.

هزینه این نوع چاپ نسبت به نمونه های مشابه کمتر است و علت آن نیز به متریال استفاده شده در این نوع چاپ بازمی گردد. امکان استفاده از چاپ لیبل رول متنوع بوده و بر روی موادی مانند پلاستیک و فلز امکان پذیر است و برای چاپ آن نیز می توانید از پی وی سی، کاغذ، ترانسپارنت، متالایزر و غیره در ابعاد مختلف بهره گرفت.

لیبل مواد شوینده

همان طور که می دانید طراحی لیبل مایع ظرفشویی به علت رابطه مستقیم آن با سلامت و بهداشت افراد از اهمیت بالایی برخوردار است. سازمان غذا و دارو مواردی را برای چاپ بر روی لیبل های بهداشتی الزامی کرده است. در حال حاضر همه ی محصولات بهداشتی از جمله شوینده ها و به شکل مشخص مایع ظرفشویی باید نشانه های مختلف از قبیل برچسب اصالت، کد رهگیری، نشان سیب سلامت، مجوز سازمان بهداشت، غذا و دارو را داشته باشد.

در کنار کنترل اصالت باید بر روی لیبل مایع ظرفشویی مواد تشکیل دهنده آن در کنار رایحه و کارآیی محصول ذکر شود. چاپ لیبل مواد شوینده به شکل یکسان انجام نمی پذیرد، افراد می توانند از تکنولوژی مختلف دیجیتالی بهره می گیرند.

لیبل مایع ظرفشویی باید حاوی اطلاعاتی درباره ی مشخصات مایع ظرفشویی باشد. معمولا چاپ لیبل رول را بر روی کالا می چسبانند. اما در برخی موارد هم می توان لیبل را به وسیله ی نخ بر روی کالا نصب کرد. البته برای مواد شوینده از جمله مایع ظرفشویی بهتر است از لیبل های رول چاپی استفاده شود که بر روی ظرف آن می چسبد. گزارشات نشان می دهد که استفاده از لیبل و برچسب ها به سال 1930 بازمی گردد و استفاده از آن باعث می شود که اموری مانند خرید و فروش و تکنیک های مربوط به آن سرعت بیشتری پیدا کند.

در حال حاضر ماشین های چاپ لیبل رول بسیار پیشرفته شده است. از سال 2008 تاکنون مشاهده می کنیم که چاپگرهای مخصوص جوهرفشان در مدل ها، فرمت ها و قابلیت های متفاوت وجود دارد. ماشین های مخصوص چاپ لیبل رول متنوع بوده و از لحاظ قیمت و مدل و برندها با یکدیگر متفاوت هستند.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
خروج از نسخه موبایل