نماد سایت نوین برچسب

7 نکته مهم که باید برای توليد ليبل بدانید

تولید لیبل

لیبل‌ها برچسب‌هایی از جنس‌های پلیمر، پارچه، فلز، کاغذ و… هستند که هنگام بسته‌بندی بر روی محصولات چسبانده می‌شوند. در حالت کلی فرایند توليد ليبل سبب ایجاد برچسب‌هایی در انواع و سایزهای مختلف می‌شود. این لیبل‌ها برای پاسخگویی به نیازهای متنوع مشتریان تولید شده و در اختیارآن‌ها قرار می‌گیرد. توليد ليبل بویژه زمانی که بحث بسته‌بندی کالا مطرح می‌باشد، اهمیتی مضاعف می‌‌یابد، زیرا برچسب‌ها حاوی اطلاعات بسیار مهمی درباره محصول نظیر بارکد، آدرس‌پستی، شماره‌تلفن و… می‌باشند.

در حالت کلی می‌توان گفت که امروزه صنعت توليد ليبل بسیار مهم بوده و نقش کلیدی در صنایع دارد و به عنوان اساس و پایه محسوب می‌شود. کارخانه‌ها و تولیدی‌های مختلف برای بیان مشخصات محصولات خود نیاز به این برچسب‌ها دارند تا بتوانند کالای خود را در سریع‌ترین زمان ممکن به مشتری معرفی نمایند.

در حالت کلی توليد ليبل از نیازهای اصلی یک محصول به شمار می‌رود. شرکت‌های تولید‌کننده لیبل و ریبون با استفاده از دستگاه‌ توليد ليبل بسیار مجهز و پیشرفته و نیز با بکارگیری نیروی مجرب و متخصص در زمینه چاپ، طراحی، لیتوگرافی و مراحل پیش از چاپ با در اختیار داشتن امکانات و دانش پیشرفته و به‌روز اقدام به توليد ليبل و ریبون در انواع مختلف و برای مصارف متنوع می‌نمایند. در حالت کلی هرچقدر توليد ليبل باکیفیت، ممتاز و مقرون به صرفه باشد سبب افزایش رضایت خاطر و اعتماد مشتریان خواهد شد.

وظایف شرکت‌های تولید کننده لیبل و ریبون

شرکت‌های تولید‌کننده لیبل و ریبون، به عنوان متولی و مجری تولید برچسب‌ها، وظیفه توليد ليبل و نیز ارائه‌ی انواع برچسب‌ها نظیر کاغذی، شیشه‌ای، پشت چسب‌دار کم‌چسب(آکرونال) و پر‌چسب(هات ملت) و نیز پشت چسب‌دار متالایز بسیار با کیفیت و ممتاز و در عین حال مقرون به صرفه را بر عهده دارند. برای رسیدن به این مهم باید در هنگام توليد ليبل با در اختیار داشتن پرسنلی مجرب و همچنین تجهیزات و ماشین‌آلات چاپ، دایکات، روتاری و برش در زمره برترین تولیدکننده لیبل و ریبون قرار بگیرند. علاوه بر موارد مطرح شده در راستای جلب رضایت مشتری، تولید کننده محصولات پشت چسب دار باید در هنگام توليد ليبل موارد متعدد دیگری را نیز مدنظر قرار دهند.

اهم این موارد شامل تعیین ابعاد و قالب لیبل متناسب با ابعاد کالاها، بررسی میزان تناسب نوع کاغذ مورد استفاده برای لیبل با نوع پوشش محصول، توليد ليبل و کیفیت محصول، ساخت و تولید قالب‌های لیزری جهت سهولت امر چسباندن لیبل بر روی کالاها و نیز استفاده از ریبون های باکیفیت و متناسب با جنس محصولات می‌باشد. همچنین نکته مهم دیگری که باید در توليد ليبل مورد توجه تولیدکنندگان قرار بگیرد طراحی لیبل بر اساس اصول چاپ و بدون اشتباهات نوشتاری و نگارشی می‌باشد. در حالت کلی وظیفه تولید کننده لیبل و ریبون ارائه‌ی محصولی باکیفیت و متناسب با نیاز مصرف‌کننده می‌باشد تا بتواند در بازارهای رقابتی سبب جلب اعتماد و رضایت خاطر مشتریان شود.

قابلیت‌ها و کاربردهای دستگاه توليد ليبل

صنعت توليد ليبل به دلیل کاربرد زیاد و پیچیدگی‌های منحصربفرد خود نیازمند تجهیزات و دستگاه توليد ليبل بسیار باکیفیت و ممتاز می‌باشد، زیرا زمانی لیبل باکیفیت استثنائی و ممتاز تولید خواهد شد که دستگاه توليد ليبل بسیار مجهز، بروز و کارآمد باشد. در این صورت برچسب‌های بسیار عالی تولید شده و در نهایت سبب جلب اعتماد و رضایت خاطر طیف وسیعی از مشتریان خواهد شد.

در حالت کلی دستگاه‌های توليد ليبل باکیفیت و پیشرفته قابلیت چاپ، دایکات، لمینت، پوشال‌برداری، چاپ و دایکات روتاری، ماشین پرس و… را دارند و در نهایت سبب توليد ليبل منحصربفرد و ممتاز می‌شوند. در یک دسته‌بندی کلی تجهیزات و ماشین‌آلات توليد ليبل با بکارگیری قابلیت‌های مذکور اقدام به چاپ انواع لیبل به صورت رول، شیت با پوشال‌برداری همزمان دایکات و لمینت می‌نمایند. همچنین می‌توان با استفاده از یک دستگاه مجهز و به‌روز نیم‌تیغ بر روی لیبل پشت چسب‌دار متالایز انجام داد. از دیگر قابلیت‌های یک دستگاه توليد ليبل استئنائی می‌توان به تولید انواع برچسب‌های کاغذی، شیشه‌ای، پشت چسب‌‌دار متالایز و… جهت مصارف متنوع دارویی، بهداشتی، آرایشی و… اشاره نمود.

معرفی و قیمت چاپ لیبل رول

لیبل رول یکی از انواع پرکاربرد برچسب‌ها می‌باشد و به دلیل ویژگی‌های منحصربفرد این محصول روزبه ‌روز بر محبوبیت و در نتیجه خطوط توليد ليبل افزوده می‌شود. مهم‌ترین وجه تمایز لیبل رول از سایر انواع لیبل‌ها، زیبایی محصولات در هنگام استفاده از این نوع برچسب است. توليد ليبل رول با سه روش چاپ افست رول، چاپ فلکسوگرافی و چاپ هلیوگراور یا فرونقش امکان پذیر می‌باشد. بنابراین با توجه به هرکدام از روش‌های سه‌گانه مورد استفاده در تولید برچسب، قیمت چاپ لیبل رول نیز متفاوت خواهد بود. چاپ حرفه‌ای و تجاری این لیبل‌ها ضامن کیفیت ممتاز آن‌ها هستند. در حالت کلی این محصول توانسته باعث جلب توجه بسیاری از فعالان سرمایه‌گذاری، تکنولوژی و اقتصادی شود و یکی از بزرگ‌ترین و مهم‌ترین شاخه‌های صنایع چاپ محسوب می‌شوند.

برای توليد ليبل رول ابتدا اطلاعاتی که برای چاپ بر روی محصول تعیین شده‌اند، بر روی سیلندرهای دستگاه توليد ليبل ثبت می‌شوند. در مرحله نهایی اطلاعات ثبت شده بر روی محصولاتی با جنس‌های مختلف کاغذی، کارتون، فلز و… چاپ می‌شوند. همچنین در راستای دستیابی به کیفیت بالاتر و ماندگاری بیشتر در هنگام چاپ این نوع لیبل از ریبون‌های مخصوصی استفاده می‌شود که طبیعتا سبب تفاوت در قیمت چاپ لیبل رول نسبت به سایر لیبل‌های مشابه موجود در بازار خواهد شد. در حالت کلی با توجه به افزایش میزان انتظار ما از کیفیت لیبل تولید شده، قیمت آن نیز به مراتب بیشتر خواهد بود. غالبا خرید لیبل رول به دو صورت حضوری و اینترنتی می باشد. برای خرید اینترنتی این نوع برچسب کافی است با اطلاع کامل از قیمت چاپ لیبل رول، سایز و طرح دلخواه برچسب مورد نیاز خود را در یکی از سایت‌های تولیدکننده لیبل و ریبون ثبت نموده و در سریع‌ترین زمان ممکن برچسب‌های خود را تحویل بگیرید. در حالت کلی قیمت چاپ لیبل رول با توجه به نوع، سایز و تعداد برچسب‌های درخواستی محاسبه خواهد شد.

انواع روش‌های چاپ تاثیرگذار بر قیمت چاپ لیبل رول

همانطور که در بالا به آن اشاره شد چاپ لیبل رول با استفاده از سه روش افست، فلسکوگرافی و هلیوگراور یا فرونقش امکان‌پذیر می‌باشد. هر کدام از روش‌های سه‌گانه مذکور سبب تفاوت قیمت چاپ لیبل رول در بازار می‌شود. بنابراین در ادامه روش‌ های چاپ و توليد ليبل به اختصار آورده شده‌است:

چاپ افست: در این نوع چاپ، هنگام توليد ليبل، انتقال اطلاعات به صورت غیرمستقیم انجام می‌شود. از این رو به چاپ افست، چاپ غیرمستقیم نیز می‌گویند. برای این منظور دستگاه توليد ليبل دارای سه استوانه می‌باشد. در این روش اطلاعات درخواستی مشتری که باید بر روی لیبل چاپ شود، ابتدا بر روی صفحه‌ی زینک منتقل شده و سپس این صفحه را با مواد شیمایی مخصوصی آغشته نموده و با استفاده از ریبون مخصوص، عمل چاپ انجام می‌گیرد. قیمت چاپ لیبل رول در این روش مناسب طیف وسیعی از مشتریان می‌باشد.

چاپ فلسکوگرافی: توليد ليبل مورد نیاز مشتری در این نوع چاپ، با استفاد از مواد منحصربفردی صورت می‌گیرد. این چاپ به دلیل استفاده از مواد فتوپلیمر پلاستیکی بسیار منعطف، فلکسو نامیده می‌شود. عمل چاپ بر روی لیبل رول با سرعت بسیار بالا صورت می‌پذیرد. همچنین این دستگاه قابلیت چاپ بر روی انواع جنس‌های لیبل رول نظیر نایلونی، پشت چسب‌دار متالایز و… را دارد. قیمت چاپ لیبل رول در چاپ فلکسو بسیار کم و مقرون به صرفه بوده و این یکی از ویژگی‌های منحصربفرد این نوع چاپ در توليد ليبل ممتاز و باکیفیت می‌باشد.

چاپ هلیوگراور یا فرونقش: کیفیت چاپ و توليد ليبل در این نوع چاپ بسیار مشابه با چاپ افست می‌باشد. البته این نکته را باید مد نظر قرار داد که قیمت چاپ لیبل رول با استفاده از چاپ هلیوگراور بسیار گرانتر از سایر انواع چاپ نظیر فلکسو و افست است. از ویژگی‌های منحصربفرد این نوع چاپ می‌توان به چاپ و توليد ليبل از مواد BOPP اشاره نمود.

چه زمانی قیمت چاپ لیبل رول مقرون به صرفه‌تر است؟

زمانی که شما کسب و کار خود را توسعه و گسترش داده‌اید یا پروژه‌ای بزرگ را پذیرفته‌اید و دیگر لیبل‌های برگه‌ای و معمولی پاسخگوی نیاز شما نیستند زمان آن رسیده که نوع برچسب مورد استفاده خود را تعویض نمایید. تولید کننده لیبل و ریبون برای شما چاره‌ی منحصربفردی اندیشیده‌اند و لیبل‌های رولی را تولید نموده‌اند. در حالت کلی با توجه به مزایای منحصربفرد این نوع پرچسب، لیبل‌های رولی برای شما مناسب‌ترین انتخاب هستند زیرا توليد ليبل همراه با کیفیت و دوام بیشتر بوده و نیز قیمت چاپ لبیل رول بسیار مقرون به صرفه‌تر خواهد بود.

همچنین افزون بر صرفه‌جویی، طراحی و ظاهر این برچسب سبب افزایش فروش محصولات خواهد شد و در نتیجه تقاضا برای توليد ليبل مذکور به مراتب بیشتر از سایر برچسب‌های موجود در بازار می‌شود. در راستای صرفه جویی اقتصادی ذکر این نکته ضروری است که لیبل‌های رولی ضایعات کمتری به جا می‌گذارند، زیرا حتما در هنگام استفاده از لیبل‌های برگه‌ای تعداد زیادی از آن‌ها را از دست داده‌اید. در حالت کلی توليد ليبل مذکور با توجه به موارد مطروحه برای جلوگیری از هدر رفتن منابع و هزینه‌ها، استفاده از لیبل‌های رولی بسیار مطلوب و مناسب است. بنابراین استفاده از این نوع برچسب با توجه به قیمت چاپ لیبل رول، بسیار مطلوب است زیرا طرح ها و رنگ‌های چاپ شده بر روی برچسب‌ها بسیار سرزنده و دقیق به نظر می‌رسند. در حالت کلی همانطور که در بالا به آن اشاره شد عوامل متعددی بر قیمت چاپ لیبل رول تاثیرگذار می‌باشند، به عنوان مثال کیفیت محصول چاپ شده، نوع چاپ و کیفیت آن، ابعاد توليد ليبل، نوع چسب مصرفی و… در این راستا موثر می‌باشند.

معرفی لیبل پشت چسب‌دار متالایز

لیبل پشت چسب‌دار متالایز دارای ویژگی‌های مشابه لیبل‌های پشت چسب‌دار مات و براق هستند. همان‌طور که از نام این نوع لیبل مشخص است، از دو لایه کاغذ و متال (لایه متال در قسمت زیرین) تشکیل شده‌است. تمایز عمده‌ای که این نوع برچسب‌ها نسبت به سایر برچسب‌های مشابه موجود در بازار دارند در جنس ماده مصرفی می‌باشد. در هنگام توليد ليبل مذکور فرایند چاپ بر روی کاغذ متالایز یا فیلم متالایز صورت می‌گیرد.

در نهایت رنگ محصول تولید شده نقره‌ای است. لیبل پشت چسب‌دار متالایز قابلیت تولید و چاپ در سایزهای مختلف و برای مصارف متنوع را دارد. همچنین از مهم‌ترین خصوصیات لیبل پشت چسب‌دار متالایز می‌توان به چسبندگی، قابلیت شست و شو و آینه‌ای بودن آن اشاره نمود. بنابراین کاربر به‌ راحتی می‌تواند با اطمینان از عدم خراب شدن لیبل پشت چسب‌دار متالایز، محصول حاوی این نوع لیبل را بارها مورد شست و شو قرار دهد و به دفعات از آن استفاده نماید. از دیگر ویژگی‌های ممتاز توليد ليبل مذکور می‌توان به مقاومت قابل توجه در برابر کشیدگی و اصطکاک و نیز ضد خش بودن آن اشاره نمود. همچنین این نوع برچسب در برابر عوامل محیطی و انوع حلال‌های صنعتی و نیز در برابر میزان حرارت بالا بسیار مقاوم می‌باشد.

مزایا و کاربردهای لیبل پشت چسب‌دار متالایز

از مزایای لیبل پشت چسب‌دار متالایز می‌توان به افزایش میزان فروش محصول اشاره نمود زیرا با توجه به طراحی گسترده این نوع برچسب، سبب جلب توجه طیف وسیعی از مشتریان خواهد شد. این نوع لیبل باید در کمترین زمان ممکن معرف ویژگی‌های محصول باشد. بنابراین جذب مشتری و فروش بیشتر محصول متکی به توليد ليبل باکیفیت و اصولی می‌باشد. همچنین از مزایای دیگر تولید این نوع لیبل سهولت در انبار گردانی و چیدمان محصول می‌باشد. توليد ليبل مذکور با توجه به ویژگی‌های منحصربفرد خود دارای کاربردهای گسترده‌ای در صنایع می‌باشد. در این راستا از کاربردهای لیبل پشت چسب‌دار متالایز می‌توان به استفاده در سطوح روغنی، تایر، کالیته‌های پارچه و چرم اشاره نمود.

در فرایند توليد ليبل مذکور از نوعی آلیاژ فلز استفاده شده است به همین دلیل این محصول دوام و طول عمر بالایی داشته و نیز از مقاومت بالایی در برابر سایش، پاره‌گی و کشش برخوردار می‌باشد. همچنین این نوع لیبل در دمای 40- تا 220+ تمام خواص خود از جمله چسبندگی را حفظ می‌نماید. بنابراین با توجه به ویژگی‌های مطرح شده لیبل پشت چسب‌دار متالایز قابلیت استفاده برای مصارفی نظیر صنعت خودروسازی و لاستیک سازی، تولید لوازم خانگی، کابینت سازی و… را دارد. ذکر این نکته نیز جالب توجه است که بهترین توليد ليبل مذکور توسط شرکت آمریکایی Fasson تهیه و به سر تا سر جهان ارائه می‌شود.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
خروج از نسخه موبایل