نماد سایت نوین برچسب

9 تفاوت چاپ لیبل دیجیتال با چاپ معمولی

چاپ لیبل دیجیتال با چاپ معمولی

ویژگی های چاپ لیبل دیجیتال

چاپ لیبل دیجیتال به عنوان یک چاپ برنامه ریزی شده جهت انجام چاپ فوری و با کیفیت کاربرد دارد که چاپ عکس و اسناد را در حالت دیجیتالی بر روی پلتفرم های مختلف ، انجام می دهد و دستگاه های مورد استفاده در این چاپ معمولا چاپ دیجیتال لیزری و چاپ دیجیتال جوهر افشان هستند که تونر یا پیگمنت را بر روی طرح های گوناگون نظیر کاغذ، شیشه ،سنگ ، فوم و… به اجرا در می آورند.

چاپ لیبل دیجیتال یک روش نوین برای چاپ در تیراژ کمتر مورد استفاده است و زمانی که یک تصویر دیجیتالی یا طرح مد نظر ، به دستگاه منتقل شود بنابراین دیگر نیازی به اعمال طرح مجدد نخواهیم داشت و دستگاه طبق دستور وارد شده اقدام به چاپ لیبل دیجیتال می نماید.

چاپ دیجیتال یکی از روش های نوین و تخصصی چاپ محسوب می شود و تفاوت های زیادی با چاپ معمولی دارد که در این بخش به تفاوت های چاپ لیبل دیجیتال و چاپ معمولی به صورت کلی و گسترده خواهیم پرداخت .

9 تفاوت چاپ لیبل دیجیتال با چاپ معمولی

چاپ لیبل دیجیتال که همان فرآیند انتقال و تبدیل عکس و اطلاعات به حافظه ی محلی بوده و زمینه ی تبدیل به دیجیتال را فراهم می نماید . فرآیند چاپ لیبل دیجیتال بسیار گسترده بوده که با سرعت بالا در تیراژ پایین فرآیند چاپ را انجام می دهد و تفاوت های قابل توجهی با چاپ های معمولی دارد

یکی از مهم ترین وجه تمایز چاپ لیبل دیجیتال با چاپ معمولی تفاوت در سرعت آن است که سرعت چاپ دیجیتال در تیراژ پایین بسیار بالا بوده و همین امر ، زمینه را برای صرفه جویی در نیروی انسانی فراهم کرده که می توان این نیروی انسانی را در جای مناسب تری به کار گرفت .

زمانی که از چاپ لیبل دیجیتال برای انواع پلتفرم ها استفاده می کنیم به دلیل سرعت بالا در تیراژ کم، موجب صرفه جویی در هزینه و زمان می شود ، در حالی که چاپ های معمولی ممکن است سرعت عکس العمل پایین بوده که این امر منجر به افزایش هزینه شده و به زمان بیشتری برای چاپ احتیاج دارد .

مقدار تیراژ چاپی در تعیین چاپ معمولی و چاپ و تولید لیبل تاثیر گذار است .و زمانی که بخواهیم چاپ را در تیراژ بالا انجام دهیم از دیگر چاپگر های معمولی (چاپگر افست ) استفاده می شود چرا که چاپ دیجیتال معمولا پاسخگوی چاپ تیراژ بالا نبوده و زمانی که قصد چاپ در تیراژ بالا داشته باشید استفاده از چاپ دیجیتال مقرون به صرفه و سریعتر می باشد .و معمولا برای کار هایی که به یک محصول چاپی سریع نیاز دارند ،کاربرد دارد و میتوان گفت که کاربرد چاپ لیبل دیجیتال در شرایط اضطراری بسیار موثر تر از دیگر چاپ های معمولی عمل می نماید .

تنوع جنس کاربردی در چاپ لیبل دیجیتال کمتر بوده و کاغذی که دستگاه دیجیتال برای انجام عملیات چاپ استفاده می کند تفاوت چندانی با دیگر چاپ های معمولی ندارد و در چاپ مواردی نظیر اقلام چاپی جنس های تحریر ، جنس های کاغذی در دو نوع مات و براق مشترک بوده و در برخی اجناس نظیر چاپ اقلام جعبه ، اجناس با مقوای ضخیم تنها استفاده از چاپگر افست امکان پذیر است چرا که قالب های متفاوت و منحصر بفردی در این چاپ به کار گرفته می شود .

در برخی موارد ممکن است که افراد پیش از انجام عملیات نیاز به نمونه کار چاپ مربوطه داشته باشند و درخواست بازدید از نمونه کار ،نمایند و این امر تنها در چاپ لیبل دیجیتال امکان پذیر بوده که بسیار سریع جهت بازدید و بررسی آماده می شود و این امر در چاپ های معمولی امکان پذیر نبوده چرا که نمونه کار در دیگر چاپ های معمولی به دلیل سرعت کم امکان پذیر نمی باشد و هزینه ی بیشتری نسبت به چاپ دیجیتال را دربر می گیرد .به همین علت نمونه گیری یا همان نمونه کار در چاپ لیبل دیجیتال بسیار سریع تر از سایر چاپ های معمولی بوده و هزینه ی کمتری را دربر می گیرد .

هزینه ی چاپ معمولا به نوع سفارش افراد و مشتریان بستگی دارد بنابراین نوع سفارش، تعیین کننده ی قیمت نهایی می باشد و در صورتی که مشتریان خواهان سفارش چاپ در تیراژ پایین باشند بهترین انتخاب جهت سفارش ،چاپ لیبل دیجیتال بوده که با سرعت بالا و تیراژ کم اقدام به چاپ می نماید و زمانی که مشتریان خواهان سفارش چاپ در تیراژ بالا باشند می توانند از طریق دیگر چاپ های معمولی اقدام به چاپ نمایند که از لحاظ هزینه های چاپ، گزینه ی مناسب تری می باشند .

چاپ لیبل دیجیتال به عنوان یک دستگاه امروزی و پیشرفته با عملکرد دیجیتالی ، قدم در عرصه ی چاپ نهاده است و ساختار متفاوتی نسبت به سایر چاپ های معمولی دارد و عملیات چاپ را به نحوی متفاوت و در یک مرحله انجام می دهد .در حقیقت این دستگاه شکل جدید تری از نوع دیجیتال را به دنیای چاپ ارائه داده است. با ذکر این نکته که در این نوع چاپ ،اقدامات چاپی سریع تر و در لحظه صورت می گیرد از همین رو دقت و سرعت عمل بالایی داشته و این دو ویژگی در دستگاه های چاپ لیبل دیجیتال صنعتی در ابعاد بزرگتر ،بیشتر و بالاتر بوده است .

انتخاب رنگ نیز به نوع سلیقه و چاپی که افراد مد نظر دارند بستگی دارد و زمانی که به رنگ های خارج از چارچوب قابل چاپ نیاز داشته باشید ، باید گفت که چاپ لیبل دیجیتال فقط برای رنگ مشابه کاربرد دارد چرا که این نوع از چاپ ،فقط می تواند بهترین رنگ مشابه را به شما تحویل دهد اما کیفیت رنگ را در لیبل های تولیدی به خوبی رعایت می نماید . در روش های چاپ معمولی بیشتر بر مدل تک صفحه ای در هر رنگ تاکید نموده و هزینه های اضافی هر رنگ را مد نظر قرار می دهند .

در چاپ لیبل دیجیتال به علت وجود امکانات محدود در زمینه چاپ تیراژ بالا ،مشتریان می توانند نسخه ی محصولات خود را متفاوت از نسخه ی قبلی چاپ نمایند همچنین چاپ لیبل دیجیتال قابلیت تغییر اطلاعات را نیز در اختیار مشتریان قرار داده و افراد از این طریق می توانند اطلاعاتی که در نسخه ی جدید چاپ دیجیتال وارد کرده اند را تغییر داده و اطلاعات جدیدی وارد نمایند .در حالی که در چاپ معمولی امکان انجام چنین عملیاتی وجود ندارد .

مزایای چاپ لیبل دیجیتال

شرکت های سنتی کار ،در زمینه ی چاپ لیبل معمولا به یک الی چندین هفته ،زمان نیاز خواهند داشت تا طبق دستورات اعمال شده سفارشات را در زمان مقرر تحویل دهند اما چاپ لیبل دیجیتال نیاز به مدت زمان زیادی نداشته و طی یک روند کاری سریع ،می تواند سفارشات را در کوتاه ترین زمان ممکن تحویل دهد. چاپ لیبل دیجیتال دستگاه های گوناگونی جهت انجام عملیات دیجیتالی ارائه داده است که هر کدام ویژگی های متمایز کننده ای داشته و تخصص خاصی در تولید دستگاه های دیجیتال به کار گرفته شده است تا بتوانند نیاز های جامعه را در زمینه ی تولید لیبل دیجیتالی ، برآورده نمایند . شرکت معتبر نوین برچسب به عنوان یک مجموعه ی مشتری محور اقدام به چاپ لیبل دیجیتال و چاپ لیبل رول و انواع لیبل های سفارشی و تخصصی، جهت رفع نیاز های مشتریان نموده است

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
خروج از نسخه موبایل